top of page

Jizerské hory

Navštivte nespoutanou krajinu Jizerských hor, kde najdete panenskou přírodu, žulové skály, malebná údolí, horské obce a romantické chaloupky, kostelíky, a bujné lesy s tajemnými zákoutími. 

 

Vaše prožitky se vám vryjí hluboko do srdce a při vzpomínce se vám vybaví návštěvy sněhobílé krajiny, výhledy z výšky do dalekých oblastí nebo setkání se vzácnými živočichy a rostlinami.

10065546-9347b2.jpg

Proč navštívit Jizerky?

Pro začátek můžete obdivovat některou vysokou a neodolatelnou horu – Smrk (1124 m), Jizeru (1122 m) nebo Wysoku Kopu (1126 m) na polské straně.

 

Centrální část hor charakterizuje náhorní plošina v nadmořské výšce od 800 do 1000 m.

 

Jestliže se na Jizerské hory podíváte z nějakého vrchu, výšiny nebo z některé rozhledny, užasnete nad přírodní krásou celého regionu. 

 

Půvabné památky se neustále opečovávají a místní se snaží udržovat zdejší kaple, kapličky a chalupy ze dřeva i pro další generace v perfektním stavu.

Užívejte si pohybu v zimě i v létě

Jizerské hory mají ideální podmínky pro všechny zájemce o utužování zdraví.

Vydejte se na jednu z mnoha kratších nebo delších turistických nebo cyklistických tras. Během léta není problém si zaplavat v řece, na mnohých přehradách regionu Jizerské hory, v rybnících nebo můžete navštívit oblíbený aquapark v Liberci, který zaujme děti i dospělé.

 

V zimě proudí do zdejších hor mnoho našich a zahraničních milovníků lyžování.

 

Funguje zde několik moderních ski areálů, kde naleznete sjezdové tratě různých obtížností a samozřejmě perfektní služby pro samotné lyžaře – lyžařské a snowboardové školy, půjčovny lyžařského vybavení a uvítáte i snadnou dostupnost auty až k vlekům či dopravu skibusy.

 

Rádi si prohlížíte krásy kraje na běžkách? Jizerské hory mají takřka 160 km upravovaných běžkařských stop, známých pod názvem Jizerská magistrála. 

bottom of page